Nasi uczniowie w Paryżu

20-11-2022
. . . . . .

W dniach 15-19 listopada 2022 r.  czterdziestu czterech uczniów naszego Liceum - pod opieką pani Agnieszki Grzywacz, pani Agnieszki Selwat i pani Anny Kruszczyńskiej - uczestniczyło w wycieczce do Paryża.  

Przygodę ze stolicą Francji rozpoczęliśmy od wjazdu na ponad 300-metrową Wieżę Eiffla, zwaną tutaj „Żelazną Damą”. Odwiedziliśmy także grób Napoleona Bonaparte w kościele Dom des Invalides. 

Przez kolejne dni udało się nam wejść do jednego z największych muzeów na świecie - Luwru, gdzie podziwialiśmy takie dzieła sztuki, jak "Mona Lisa" Leonardo da Vinci, "Nike z Samotraki".  

Do ważniejszych punktów  zwiedzania należą:  Katedra Notre-Dame, Łuk Triumfalny, Panteon, Sorbona. Nasze zwiedzanie dopełnił godzinny rejs po Sekwanie, ale również spacer po Polach Elizejskich.  

Mieliśmy też okazję poznać smaki francuskiej kuchni, kosztowaliśmy zupę cebulową, ślimaki, słodkie makaroniki. Niektórzy wypili herbatę w ulubionej kawiarni Hemingwaya - Kawiarni Pokoju.  

Pożegnaliśmy Paryż z myślą, że trzeba wrócić do tej pięknej stolicy mody, miasta zakochanych, miejsca, które przyciąga jak magnes turystów z całego świata!  

Zamieścił/a: Wojciech Olbrych
Menu