Maraton Pisania Listów Amnesty International

12-12-2025
. . .
12 grudnia 2025 r. w godzinach 8:00–12:00 w bibliotece szkolnej odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. 

Wydarzenie zorganizowali uczniowie: 

  • Wojciech Kasper – 3B, 

  • Szymon Czyżewski - 3B, 

  • Maja Sawicka – 3B, 

  • Michał Adamczyk – 4F. 

Koordynatorem przedsięwzięcia był Mateusz Dobrowolski z klasy 3B. Wszyscy organizatorzy są aktywistami Amnesty International Polska. 

W Maratonie wzięło udział 252 uczniów, którzy wspólnie napisali 510 listów w obronie praw człowieka. 

Listy zostały wysłane do następujących państw: 

  • Ekwador – 59, 

  • Mjanma – 112, 

  • Norwegia – 55, 

  • Republika Południowej Afryki – 85, 

  • Tunezja – 104. 

Dodatkowo, w ramach kampanii „Utracona Codzienność”, młodzież napisała listy w obronie więźniów sumienia, którzy znajdują się w Białorusi: 

  • Maryja Kalesnikawa – 11, 

  • Andrzej Poczobut – 31, 

  • Nasta Loika – 18, 

  • Marfa Rabkowa – 35. 

Wydarzenie wspierali przyjaciele Szkolnej Grupy Praw Człowieka: 

  • Dominika Paczosa – 3B, 

  • Kacper Kołodziejczyk - 3B, 

  • Martyna Frąc 3F, 

  • Julia Roś - 3F, 

  • Hanna Pawlikowska – 3F, 

  • Julita Świętalska - 3F. 

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Zamieścił/a: Anna Borowiec
Menu