Maraton Pisania Listów Amnesty International
Wydarzenie zorganizowali uczniowie:
-
Wojciech Kasper – 3B,
-
Szymon Czyżewski - 3B,
-
Maja Sawicka – 3B,
-
Michał Adamczyk – 4F.
Koordynatorem przedsięwzięcia był Mateusz Dobrowolski z klasy 3B. Wszyscy organizatorzy są aktywistami Amnesty International Polska.
W Maratonie wzięło udział 252 uczniów, którzy wspólnie napisali 510 listów w obronie praw człowieka.
Listy zostały wysłane do następujących państw:
-
Ekwador – 59,
-
Mjanma – 112,
-
Norwegia – 55,
-
Republika Południowej Afryki – 85,
-
Tunezja – 104.
Dodatkowo, w ramach kampanii „Utracona Codzienność”, młodzież napisała listy w obronie więźniów sumienia, którzy znajdują się w Białorusi:
-
Maryja Kalesnikawa – 11,
-
Andrzej Poczobut – 31,
-
Nasta Loika – 18,
-
Marfa Rabkowa – 35.
Wydarzenie wspierali przyjaciele Szkolnej Grupy Praw Człowieka:
-
Dominika Paczosa – 3B,
-
Kacper Kołodziejczyk - 3B,
-
Martyna Frąc 3F,
-
Julia Roś - 3F,
-
Hanna Pawlikowska – 3F,
-
Julita Świętalska - 3F.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!