Lekcja gry w bilard

06-06-2024
. .
W dniu 6 czerwca 2024 r. klasa 1E - przyrodnicza z edukacją prozdrowotną - uczestniczyła w kolejnej alternatywnej formie zajęć wychowania fizycznego, tym razem była to gra w bilard. 

Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami gry, technikami uderzeń oraz etykietą obowiązującą przy stole bilardowym. 

Po krótkim instruktażu, przeprowadzonym przez prof. Roberta Kopańskiego - członka klubu bilardowego, uczniowie zostali podzieleni na grupy i przystąpili do rozgrywek. Każdy zespół miał do dyspozycji jeden stół bilardowy, a nad przebiegiem gry czuwali nauczyciele. 

Wyjście do klubu bilardowego było udane i dostarczyło uczniom wielu pozytywnych wrażeń. Tego typu wydarzenia wzbogacają program zajęć wychowania fizycznego, promują zdrową rywalizację i zachęcają uczniów do aktywnego spędzania czasu. 

Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia byli: prof. Anna Kruszczyńska - wychowawczyni klasy I D, prof. Robert Kopański - nauczyciel informatyki, pasjonat gry bilardowej. 

Zamieścił/a: Anna Borowiec
Menu