III Dp zobaczyła „Puste miasto”

09-06-2022
.
W dniu 9 czerwca 2022 r., czyli miesiąc po polskiej prapremierze, klasa III Dp obejrzała sztukę Dejana Dukovskiego pt. „Puste miasto”.  

W zmieniającej się scenografii, ze ścianą krzeseł w tle, rozgrywało się spotkanie dwóch braci, dezerterów z wrogich armii.  

Po spektaklu długo rozmawialiśmy z aktorami - Bartoszem Bulandą i Mateuszem Krzykiem oraz Weroniką Marią Kuśmider – reżyserem. Rozmowa była żywa i ciekawa, dała możliwość różnych interpretacji obejrzanej historii – dla jednych była to opowieść o wojnie i o ostatnich chwilach życia, dla innych o relacjach między rodzeństwem, a dla niektórych o… Japonkach. 

Opiekunem uczniów była pani Małgorzata Roszak – nauczyciel języka polskiego. 

Autor/ka: Małgorzata Roszak
Zamieścił/a: Anna Borowiec
Menu