I C1 i II B w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

18-11-2022
.
W dniu 18.11.2022 r. klasy I C1 oraz II B wyszły do kina Piast na film „Green Book” w reżyserii Peter’a Farrelly’ego w ramach realizacji programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.  

Jak przystało na entuzjastów kina, wybraliśmy się na film obsypany Oskarami. Jest to opowieść o niezwykłej przyjaźni między Amerykaninem włoskiego pochodzenia, a amerykańskim czarnoskórym pianistą, która zrodziła się między nimi w czasie tournée po najbardziej niebezpiecznych zakątkach Stanów Zjednoczonych. Film oparty na autentycznych wydarzeniach, opowiada historię, która rozgrywa się w USA w 1962 r. kiedy to obowiązywało prawo sankcjonujące segregację rasową na południu kraju. Film dotyka problematyki relacji międzyludzkich, tolerancji, akceptacji, równości, a także zagadnień ksenofobii i rasizmu. 

Polecamy obejrzenie filmu tym, którzy doceniają dojrzałe kino, które bawi, ale i wzrusza. 

Opiekunami uczniów byli wychowawcy klas – pani Anna Fulczyńska i pan Tomasz Piasecki. 

Zamieścił/a: Krzysztof Kowalczyk
Menu