Akademia z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30-04-2024
. . . . . . . .
W dniu 30 kwietnia 2024 r. klasa II C1 zaprezentowała uczniom klas I, II i III (trzy tury) efekt swojej pracy - akademię poświęconą 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Uczniowie wcielili się w różnorodne role, m.in. Stanisława Augusta Poniatowskiego, Stanisława Małachowskiego, Hugo Kołłątaja, Ignacego Potockiego, Katarzyny II, Fryderyka Wilhelma II, dzięki czemu  wprowadzili widzów w klimat minionych czasów.

Odpowiednia muzyka, grana na żywo, stroje wypożyczone z Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, a także prezentacja multimedialna, to wykorzystane efekty, które przybliżyły okoliczności w jakich powstała Konstytucja 3 Maja. Młodzież zadbała o akcenty patriotyczne i godne obchodzenie majowego święta.

Uczniowie przygotowali akademię dzięki pomocy prof. Agnieszki Grzywacz – nauczycielki historii, a także prof. Tomasz Piaseckiego – wychowawcy klasy. 

Trzeba zaznaczyć, że uroczystość rozpoczął przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – Jan Wala. Został wprowadzony poczet sztandarowy, a społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy. Przewodniczący PU odczytał następnie tekst, który stanowił wprowadzenie do akademii.

Zamieścił/a: Anna Borowiec
Menu