Wycieczka I C do Głogowa

W dniu 2 czerwca 2021 r. klasa I C - biologiczno-chemiczna z edukacją medyczną - uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Głogowa - miasta bohatera.

Lekcje fizyki na Rollercoasterach – Energylandia

W dniu 2 czerwca 2021 r. klasa II Dp – matematyczno-fizyczna - wyjechała na długo wyczekiwaną wycieczkę do Zatoru. Brakowało nam spontanicznego śmiechu, emocji i wiatru we włosach. Uznaliśmy więc, że Energylandia będzie idealnym miejscem. Spragnieni adrenaliny i mocnych wrażeń ruszyliśmy na ekstremalne Rollercoaster'y. Na „Hyperionie”, „Zadrze” i „Mayanie” jeździliśmy po kilka razy, ponieważ kolejki do tych atrakcji nie były duże.

<b>Nagrody od TPD z okazji Dnia Dziecka</b>
W dniu 1 czerwca 2021 r. na tarasie (patio) Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Legnicy przy ulicy Jordana odbyła się uroczystość, którą zorganizował Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Uczestniczyła w niej pani dyrektor Halina Tamioła wraz z grupą nagrodzonych uczniów.
Dzień Dziecka w naszej szkole

W dniu 1 czerwca 2021 r. wszystkie nasze szkolne dzieciaki otrzymały czekoladowe pyszności. Przed wejściem do Liceum czekali przedstawiciele Parlamentu Uczniowskiego z pełnymi koszami cukierków.
Akcję wspierała Rada Rodziców.
Dziękujemy!

Sukces szczypiornistek UKS Dziewiątki

Trzy uczennice z klasy II Ep – Natalia Gdula, Elżbieta Lange, Paulina Lange – wraz z drużyną EUCO-UKS Dziewiątka - wywalczyły awans do finału o Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych. Zawody odbyły się w dniach 27-29.05.2021 r. w Rudzie Śląskiej.

„Nowy Napis” w bibliotece szkolnej

Nasze Liceum otrzymało po raz kolejny prezent od Instytutu Literatury w postaci Kwartalnika Kulturalnego „Nowy Napis. Liryka, epika, dramat”.

Sukcesy Jonasza w tenisie ziemnym

Jonasz Dziopak – uczeń z klasy II Eg przyrodniczej - osiągnął w okresie od lipca 2020 r. do maja 2021 r. następujące sukcesy sportowe:

• Ranking PZT do lat 18 – 12 miejsce,
  • I miejsce w grze pojedynczej, Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 18, Szczawno-Zdrój, 18.07.2020 r.,
  • III miejsce w grze podwójnej, Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 18, Szczawno-Zdrój, 18.07.2020 r.,
  • Współpraca z IPN ciągle trwa

Instytut Pamięci Narodowej przesłał naszemu Liceum kolejne numery „Biuletynu IPN” wraz z płytami DVD z filmem.
    Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Piotr finalistą olimpiady

Piotr Woźny – uczeń klasy I B humanistycznej z edukacją medialną i prawną – uzyskał tytuł finalisty XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Eureka

Rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkursu Fizyczny „EUREKA”, który odbył się 3 marca 2021 r., a przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.

Wybierz nr strony: z 199