Finalista dwóch olimpiad przedmiotowych

Krzysztof Łukasiewicz – tegoroczny maturzysta z klasy III A matematyczno-informatycznej – został podwójnym finalistą:

1. Olimpiady Informatycznej
  2. Olimpiady Matematycznej.
Kształcenie na odległość przedłużone

Do 26 kwietnia 2020 r. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

Nasze życzenia na Święta Wielkanocne

Prosimy o przyjęcie życzeń.

Kształcenie na odległość

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19.

Zawieszenie zajęć

Zawieszenie zajęć

Od 12 do 25 marca 2020 r. funkcjonowanie szkół zostało zawieszone. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Poszukiwania Romea i Julii zakończone!

W dniu 6 marca 2020 r. w auli szkolnej odbył się casting do szkolnego projektu - Musicalu „Romeo i Julia”.

Nasi szkolni recytatorzy

W dniu 6 marca 2020 r. w sali języka polskiego odbyły się szkolne eliminacje 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Dawid zakwalifikowany do finału OKPK

Organizatorzy IV Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego poinformowali szkołę, że Dawid Tarnowski - uczeń z klasy II B humanistycznej - został zakwalifikowany do zawodów centralnych, które odbędą się w Warszawie.

Natalia wygrała etap okręgowy OTK

Natalia Moskwa z klasy I Eg wygrała etap okręgowy Olimpiady Teologii Katolickiej i będzie reprezentowała Diecezję Legnicką podczas ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Przemyślu.

Zabytkowe lustro

Zabytkowe lustro

Na parterze przy głównym wejściu do szkoły znajduje się lustro, pochodzące z okresu przedwojennego - prawdopodobnie ma około 100 lat. Stanowiło wyposażenie legnickiego mieszkania. Przez długie lata było zapomniane, rozmontowane na części, które niszczały, jednak udało się przywrócić mu pierwotny blask. Renowacji dokonali uczniowie na zajęciach koła plastycznego, które prowadzi pan Robert Wójcicki.

Wybierz nr strony: z 182