Dawid z tytułem finalisty

Dawid Tarnowski – uczeń z klasy II B humanistycznej z edukacją medialną i prawną – uzyskał tytuł finalisty IV Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego.

Podsumowanie rywalizacji sportowej

Zarząd Legnickiego Szkolnego Związku Sportowego przedstawił wyniki końcowe we współzawodnictwie szkół w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy za rok 2019/2020:

Gruzja – fascynująca podróż

Aleksandra Kril otrzymała dyplom za udział w konkursie międzyszkolnym na temat Gruzji. Tematem zainteresował uczennicę pan Waldemar Małek.

Sudoku

13.06.2020

Sudoku

Politechnika Wrocławska - organizator IX edycji Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku - opublikowała wyniki eliminacji i przyznała tytuły finalistów.

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Eureka
Konkurs odbył się 11 marca 2020 r., a przeprowadzany  jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i kultury Regionalnej w Warszawie.
Global Minecraft Education Challenge
Miło nam poinformować, że uczniowie z klasy 1ap (matematyczno-informatycznej na podbudowie szkoły podstawowej) stojąc w obliczu zamknięcia szkół, ale także inspirowani do pozostania zmotywowanymi i zaangażowanymi podjęli wyzwanie i biorą udział w Global Minecraft Education Challenge. To wyzwanie do "budowania lepszego świata" z Minecraftem.

Zdalne Dni Otwarte

24.05.2020

Zdalne Dni Otwarte

W dniach 27-29 maja, codziennie od godziny 17:00 do 20:00 będzie można zapoznać się z różnymi ciekawymi i przydatnymi informacjami na temat szkoły, naszych uczniów oraz wiadomościami dotyczącymi procesu rekrutacji.

Ekologiczny projekt  Unfollow Plastic

Zespół w składzie Natalia Antonowicz i Julia Hasiuk z klasy II E oraz Jakub Baziów z klasy II D ukończył realizację projektu Unfollow Plastic w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Trójka młodych ludzi postanowiła zabrać głos w sprawie ograniczenia plastiku na świecie. Przygotowali prezentację oraz film edukacyjny, który przedstawili w kilku szkołach podstawowych. Niestety, z powodu obecnej sytuacji nie udało się zrealizować całego planu. Część działań została przeniesiona do mediów społecznościowych.

Konkurs z okazji Dnia Flagi

Aleksandra Kozubal z klasy II a  matematyczno-informatycznej zdobyła I miejsce w konkursie z okazji DNIA FLAGI na najbardziej kreatywnie wykonaną flagę Polski. Organizatorem akcji był Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego im. Janusza Korczaka w Legnicy.

Gratulujemy!
Maturzyści otrzymali świadectwa

W dniach od 4 do 8 maja 2020 r. 160 tegorocznych maturzystów odebrało świadectwa ukończenia szkoły. Przybyli w  maseczkach, jednorazowych rękawiczkach i  z  własnym długopisem.

Wybierz nr strony: z 183