Byliśmy w Dreźnie

12.12.2019

Byliśmy w Dreźnie

W dniu 10 grudnia 2019 r. klasy 1b(g) i 2e udały się na wycieczkę do Drezna.

Reprezentacje dziewcząt i chłopców zajęły II miejsca w pływaniu

W dniu 10.12.2019 r. odbyły się Mistrzostwa Legnicy w pływaniu szkół ponadpodstawowych.

Przed Świętami o świętowaniu na Kresach

W dniu 11.12.2019 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie klasy I Ap i I Bg z panem Tomaszem Kubą Kozłowskim z Domu Spotkań z Historią oraz panem Tadeuszem Samborski ze Stowarzyszenia Krajobrazy, absolwentem szkoły.

40 tom „Szkiców Legnickich”

Jubileuszowy - 40 tom „Szkiców Legnickich” - rocznika wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Legnicy znajduje się w czytelni szkolnej.

Natalia weźmie udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich

 Z satysfakcją informujemy, iż uczennica z klasy I E(p) Natalia Gdula otrzymała powołanie do Kadry Narodowej w piłce ręcznej juniorek młodszych na cykl akcji szkoleniowych w Szczyrku:

Mikołaj w I LO

09.12.2019

Mikołaj w I LO

W dniu 6 grudnia 2019 r. w naszej szkole poczuliśmy magiczny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

„Nowy Napis” w bibliotece szkolnej

Nasze Liceum otrzymało prezent od Instytutu Literatury w postaci Kwartalnika Kulturalnego „Nowy Napis. Liryka, epika, dramat.”

Siatkarze na pudle

W dniu 02.12.2019 r. odbył się finał Licealiady w piłce siatkowej chłopców. W turnieju finałowym, który został rozegrany w sali ZSTiO, uczestniczyły cztery zespoły.

Ławka św. Mikołaja

W dniu 6 grudnia 2019 r. na korytarzu szkolnym pojawiła się kolejna drewniana ławka – „Ławka św. Mikołaja”. Dominujący, biały kolor ławki przełamuje czerwony emblemat św. Mikołaja, który został wykonany przez uczniów podczas zajęć koła plastycznego.

Mikołajkowy mecz nauczyciele kontra uczniowie

Tradycyjnie, 6 grudnia odbył się mecz nauczyciele kontra uczniowie w unihokeja. W przyjaznej atmosferze, w której dało się odczuć zbliżające się święta, rozegrano bardzo emocjonujące sportowe show na wesoło.

Wybierz nr strony: z 186