Klasa II D była na wycieczce w Krakowie

26-10-2016

W dniach 24-25.10.2016 r. uczniowie klasy II D wraz z nauczycielami - panią Mirosławą Bąkowską oraz panem Robertem Wójcickim – przebywali na wycieczce w drugiej historycznej stolicy Polski - Krakowie.

Swoją przygodę z królewskim miastem uczestnicy wyjazdu rozpoczęli od zajęć dydaktycznych w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Dzięki temu wszyscy w praktyce mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat: hydrostatyki, mechaniki, optyki, akustyki czy magnetyzmu. Po obejrzeniu wielu ciekawych doświadczeń, uczniowie udali się do centrum miasta, aby przywitać się z krakowskim Rynkiem i jego najbardziej rozpoznawalnymi budowlami: Kościołem Mariackim, Kościołem św. Wojciecha, Sukiennicami. Po krótkim czasie spędzonym w centrum, wszyscy ochoczo powędrowali prosto nad brzeg Wisły, aby łodzią wypłynąć w rejs po najdłuższej rzece Polski, podczas którego uczestnikom zostały przybliżone fakty historyczne dotyczące miasta.

Drugi dzień zwiedzania Krakowa rozpoczął się od spaceru na Wawel. Wielu uczniów po raz pierwszy podziwiało jedyny w Polsce obraz Leonarda da Vinci – „Damę z gronostajem”. Ciekawy okazał się także Rynek z jego podziemiami. Można było zobaczyć pozostałości dawnych budowli, dróg oraz przedmioty codziennego użytku, stosowane w czasach średniowiecza. Młodzież zwiedziła Kościół św. Franciszka z Asyżu z witrażami wielkiego artysty Stanisława Wyspiańskiego, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, odwiedziła również dzielnicę żydowską - Kazimierz.

Wszyscy uczestnicy wycieczki uznali wyjazd za udany, gdyż aspekt poznawczy znakomicie łączył się z integracyjnym.

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz