Konkurs programistyczny „Lizak”

21-04-2016

W dniu 21.04.2016 r. w naszej szkole odbyły się I Legnickie Informatyczne Zawody Algorytmiczno-Kombinatoryczne, które stanowiły podsumowanie projektu realizowanego przez I LO pt. „Naucz się z nami”.

Projekt adresowany był do uczniów legnickich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych i dawał młodzieży szansę na udział w zajęciach dodatkowych z matematyki, a także informatyki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Na zakończenie projektu, organizatorzy – pani Barbara Obremska (nauczycielka matematyki), pani Romualda Laskowska (nauczycielka informatyki) oraz uczniowie z klasy II A matematyczno-informatycznej, przewidzieli zawody programistyczne.

Było to przedsięwzięcie wyjątkowe ze względu na swoją specyfikę i atmosferę, która panowała podczas tego wydarzenia. Uczestnicy, organizatorzy, sponsorzy doskonale się bawili, współpraca między legnickimi szkołami zacieśniała się, a temu wszystkiemu sprzyjała wiosenna aura.

Organizatorzy nagrodzili najlepszych:
- w kategorii szkół gimnazjalnych: Daniela Marczaka z Gimnazjum TWP i Przemysława Hoszowskiego z Gimnazjum nr 9
- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Sebastiana Zięciaka, Tomasza Jaworskiego, Jana Pasiekę, Bartosza Jaśkiewicza, Sebastiana Fojcika i Marcina Puczko (uczniów z I LO i II LO).

Zawody odbyły się po raz pierwszy i mamy nadzieję, że staną się programistyczną wizytówką Legnicy.
Dodał*: Tomasz Jaworski