viadrina

23-10-2014

23 października 2014 r. grupa uczniów z naszego Liceum brała udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Europejskiego VIADRINA we Frankfurcie nad Odrą. Studiuje tam ok. 6 tys. studentów, z czego 1/3 stanowią obcokrajowcy.

Uczniowie uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez nauczycieli akademickich tej Uczelni. Ich celem było przedstawienie poszczególnych Wydziałów: Kulturoznawstwa, Ekonomii, Prawa, Business Administration. Wykłady odbywały się w języku polskim. Młodzież dowiedziała się jakie są warunki przyjęcia na studia, ale także jak się studiuje, żyje i mieszka. Uczniowie udali się także do Mensy (stołówki), gdzie mieli okazję zjeść obiad wraz ze studentami zwiedzanej Uczelni.

Ciekawostką jest fakt, że większość studentów wyjeżdża za granicę w ramach programu Erasmus, gdyż Viadrina współpracuje z 220 uczelniami partnerskimi na całym świecie. Obowiązkowy semestr zagraniczny można spędzić w USA, Ameryce Łacińskiej, Australii lub Rosji, jak również w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, które cieszą się wielkim powodzeniem.

Kolejny wyjazd nastąpi w przyszłym roku, warto skorzystać z takiej okazji!

Opiekunami uczniów była mgr Renata Grosicka i mgr Wioletta Grosicka.

Dodał*: Jan Tabor