zdobycie Szkocji!

19-10-2014

W dniach 11-19 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali wraz z nauczycielami języka angielskiego na wycieczkę do Szkocji. Wyjazd obejmował również zwiedzanie Amsterdamu i Londynu.

Po długiej, nocnej podróży, uczestnicy dotarli do jednej z dwóch stolic Holandii, gdzie spacerowali po ulicach miasta i wybrali się na rejs kanałami.

Następnie przez ponad 15 godzin płynęli nocnym promem, by rano znaleźć się w Newcastle (Anglia), a następnie udać się do Glasgow. Wieczorem zostali rozdzieleni do rodzin, które przez kilka dni gościły młodzież i opiekunów. Podczas pobytu w Szkocji zwiedzali wiele ciekawych miejsc, takich jak zamek w Alnwick, miasteczko Mallaig oraz stolicę - Edynburg. W trakcie wycieczki krajobrazowej, podziwiali malownicze góry i jeziora, ale także spotkanego Szkota w kilcie, grającego na dudach. Warto dodać, że właśnie w tym kraju obejrzeli mecz w piłkę nożną Polska-Szkocja.

Po czterech dniach pobytu w Szkocji, uczestnicy eskapady udali się na dwa dni do Londynu. Zwiedzili najbardziej popularne miejsca, takie jak Buckingham Palace, London’s Eye, Covent Garden czy St. Paul’s Cathedral. Odwiedzili także Imperial War Museum, a wieczorem zobaczyli musical o życiu i twórczości Michaela Jacksona – „Thriller Live”.

Dla wszystkich uczniów była to życiowa przygoda.

Opiekunami podczas wyjazdu byli: mgr Piotr Widziewicz, mgr Wojciech Jaśkiewicz, mgr Marcin Twardowski.

Dodał*: Jan Tabor