dzień patrona szkoły

01-10-2014

W dniu 1 października 2014 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły, połączony z uroczystym ślubowaniem i pasowaniem uczniów klas pierwszych.

Część oficjalną uroczystości poprowadził przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – Jan Tabor. Został odśpiewany hymn, a pani dyrektor Halina Tamioła w swoim wystąpieniu nawiązała do średniowiecznych zwyczajów pasowania na rycerza. Później nastąpił akt pasowania. Jak przystało na tę ceremonię, wykorzystany został dar od rodziców – znajdująca się w zbiorach szkolnej Izby Tradycji szabla „do boku Kościuszki”.

Po części oficjalnej swój program taneczny zaprezentowała młodzież z klas starszych na czele z Karolem Kołodyńskim z II c. Następnie odbył się konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce i historii szkoły. Rywalizacja miała charakter drużynowy, a reprezentanci klas popisali się bogatą wiedzą historyczną. Pierwsze miejsce zajęła klasa I a matematyczno-informatyczna, miejsce drugie przypadło w udziale klasie I b humanistycznej z edukacją medialną i prawną, klasa I e ogólna uplasowała się na pozycji trzeciej, klasa I d matematyczno-fizyczna z rozszerzoną edukacją architektoniczną – na czwartej, a klasa I c biologiczno-chemiczna – na piątej.

Wreszcie nadszedł czas na pokazanie swoich mocnych stron. Były więc prezentacje multimedialne, ale i filmy nakręcone przez naszych pierwszoklasistów. Uczniowie popisywali się swoimi umiejętnościami tanecznymi, muzycznymi, recytatorskimi oraz plastycznymi. Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i przy owacjach publiczności.

Klasa I D wykonała projekt plastyczny „Wiosna zawsze nadejdzie". Przedstawia on wiosenny krajobraz z barwnymi ptakami, zielonymi drzewami i miejscem pustym, które symbolizuje fakt, że uczniowie są otwarci na świat. Aktualnie projekt zdobi korytarz na pierwszym piętrze budynku szkoły.

Dodał*: Jan Tabor