Szkolna i miejska inauguracja roku szkolnego.

01-09-2014

Dźwięk zabytkowego dzwonka rozpoczął 1 września nowy rok szkolny w I LO. Tradycyjnie, pani dyrektor Halina Tamioła powitała nim uczniów oraz liczne grono Absolwentów.

Nasi tegoroczni maturzyści mieli okazję do podzielenia się sukcesami ze swoimi wychowawcami i nauczycielami, a ich starsi koledzy wrażeniami odnośnie obrony pracy licencjackiej i magisterskiej.

Szczególnie serdecznie na wewnętrznym dziedzińcu szkolnym powitani zostali uczniowie pięciu klas pierwszych.

Tego samego dnia w Zespole Szkół Budowlanych w Legnicy odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego 2014/2015. Pani dyrektor uczestniczyła w niej z pocztem sztandarowym, a także uczniami, którzy otrzymali stypendium Prezydenta Miasta.

A oto nasi stypendyści:

1. Klaudia Drgas – laureatka zawodów centralnych Olimpiady Języka Niemieckiego.

2. Agnieszka Andruchów – finalistka zawodów centralnych Olimpiady Ekologicznej.

3. Michał Smoliński – finalista zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

4. Tomasz Tadla – uczeń z najwyższą średnią w szkole wśród klas I i II (5,47) oraz 100% frekwencją.

Nagrodzonym gratulujemy!

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy, aby ten rok okazał się pomyślny!

Dodał*: Jan Tabor