Konkurs Fizyczny "Eureka"

15-06-2014

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA” najlepszy wynik w I LO uzyskał Piotr Żelazko z klasy 2A.

Konkurs odbył się 12 maja 2014 r., a przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.

Stowarzyszenie prowadzi od wielu lat - wraz z renomowanymi warszawskimi uczelniami wyższymi, takimi jak Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego - współpracę merytoryczną w zakresie organizacji konkursów edukacyjnych

Celem Konkursu Fizycznego „EUREKA” jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników fizyki, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.

W konkursie wzięło udział 25 uczniów naszej szkoły. Uczniowie wyróżnieni – wszyscy z klasy matematyczno-informatycznej 2A:

1. Robert Saczyński

2. Michał Ratajczak

3. Dominika Hoszowska

4. Natalia Nowak.

Uczestnicy otrzymali dyplomy. Piotr Żelazko otrzymał dodatkowo nagrodę książkową. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunem uczniów jest dr Justyna Jankiewicz.

Dodał*: Jan Tabor