14-12-2021

Nasze Liceum po raz kolejny dołączyło do corocznej akcji „Szlachetna Paczka”. Przez kilkanaście dni szkolni wolontariusze zbierali fundusze i rozpoznawali lokalny rynek w poszukiwaniu produktów, które miały zaspokoić potrzeby wybranej przez nas rodziny.

Potrzebne rzeczy kupowaliśmy prawie przez cały tydzień. Oprócz żywności i środków czystości, udało się nam zakupić m.in. pralkę, meble kuchenne, wiele materiałów niezbędnych do remontu mieszkania. Nie zapomnieliśmy także o węglu na zimę. Transport większych rzeczy bezpośrednio do rodziny został opłacony, mniejsze przedmioty zostały zapakowane do kolorowych paczek i przekazane wolontariuszom „Szlachetnej Paczki” w trakcie Weekendu Cudów, który miał miejsce w dniach 11-12.12.2021 r.

Już w poniedziałek, tj. 13.12.2021 r. otrzymaliśmy informację od wolontariuszy, że rodzina była bardzo szczęśliwa, wdzięczna i wzruszona.

Warto pomagać!

Koordynatorem szkolnym akcji był pan Piotr Widziewicz.

Dodał*: Anna Borowiec