Koncert dla Niepodległej

09-11-2021

W dniu 9 listopada 2021 r. rozpoczęliśmy obchody Święta Niepodległości w naszym Liceum.

Organizatorem Koncertu dla Niepodległej była klasa II B – humanistyczna z edukacją medialną i prawną. Referat zawierający rys historyczny przygotował i przedstawił Oliwer Korzun, który wraz z Karoliną Demiańczuk prowadził uroczystość. Klasa wystąpiła z programem zawierającym m.in. wiersze Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego, Mariana Hemara i Tadeusza Różewicza, przeplatanymi cytatami ze źródeł historycznych. Z utworami wokalnymi wystąpiły: Martyna Kostrąg, która przy akompaniamencie Daniela Gruczoła zaśpiewała „Miejcie nadzieję”, Martyna Witkowska i Martyna Rabiej - z towarzyszeniem gitary wykonały „Dziewczynę z granatem”.

Klasa II B zaprosiła do udziału w uroczystości klasy drugie (na drugiej lekcji) i trzecie po szkole podstawowej (na trzeciej lekcji). Klasy bardzo zaangażowały się w wykonanie różnorodnych utworów, za co zostały nagrodzone dyplomami w kilku kategoriach:

• II A - „Mury” – za przejmującą interpretację
  • II B - „Serce w plecaku” – za piękne brzmienie
  • II C - „O mój rozmarynie” – za mistrzowskie wykonanie
  • II D - „Rota” – za zaangażowanie wszystkich uczniów
  • II E - „Arahja” – za wykonanie piosenki współczesnej
  • III Ap - „Szara piechota” – za walory artystyczne
  • III Cp - „Miejcie nadzieję” – za piękny akompaniament
  • III Dp - „Miasto” – za walory arystyczne
  • III Ep - „Rozkwitały pąki białych róż” - za wersję instrumentalną.

Występy oceniało jury w składzie:

- dyrektor Liceum – pani Halina Tamioła

- wychowawczyni klasy II b – pani Małgorzata Roszak

- przewodnicząca klasy II B – Maja Dzbanuszek.

Wszystkim wykonawcom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie oraz wysoki poziom artystyczny.

Klasie II B dziękujemy za ciekawy pomysł na świętowanie tak ważnej rocznicy.

Było koncertowo!

Dodał*: Emilia Morawska