Europejski Tydzień Kodowania

22.10.2021

Obrazek

Wzorem ubiegłych lat, nasze Liceum wzięło udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.

CodeWeek to przede wszystkim społeczność osób, które chcą się uczyć, poznawać nieznane, dzielić się swoim entuzjazmem i pomysłami.   tym świecie nie trzeba być specjalistą w dziedzinie programowania - wystarczą dobre chęci iodrobina zapału.

W ramach CodeWeek, już od 9 lat, organizowane są wydarzenia uczące kodowania i umiejętności przydatnych w dzisiejszym świecie, takich jak: logiczne myślenie, współpraca, uczenie się na błędach. W XXI wieku te umiejętności przydadzą się każdemu, a w CodeWeek nauka łączy się z super zabawą!

W tym roku I LO przygotowało inicjatywę pod nazwą „Znane algorytmy - ciekawe rozwiązania w arkuszu kalkulacyjnym”. Polegała ona na przypomnieniu algorytmu znanego już wcześniej, np. szyfr Cezara, algorytm Euklidesa, pierwiastek kwadratowy, zamiana z systemu dziesiątkowego na binarny, silnia, a następnie przygotowaniu jego realizacji w arkuszu kalkulacyjnym.

Polscy uczestnicy CodeWeek 2021 zgłosili już ponad 6000 wydarzeń, co daje nam trzecie miejsce w Europie! To dobry wynik! Ale dlaczego nie pójść po więcej?

Organizatorami wydarzeń w ramach CodeWeek 2021 są: Państwowy Instytut Badawczy NASK i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Giganci Programowania i EduSense – Uczymy Dzieci Programować.