Szkolenia dla rodziców

22-10-2021

„Dobrze, że jesteś." Włącz się w kampanię przeciwdziałania depresji

Co dwudziesta osoba na świecie cierpi na depresję, a to oznacza, że prawdopodobnie znasz kogoś, kto zmaga lub zmagał się z tą chorobą. Kampania “Dobrze, że jesteś” pomoże ci znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania: jak rozpoznać depresję, jak jej uniknąć i jak nieść pomoc osobom cierpiących na tę chorobę.

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii jest miasto Gdynia. Kampania potrwa od października 2021 roku do czerwca 2022 roku. Jej celem jest budowanie świadomości na temat depresji, nauka rozpoznawania jej symptomów w najbliższym otoczeniu i odpowiednia profilaktyka. Eksperci z Fundacji Dbam o Mój Zasięg, głównego wykonawcy kampanii, przygotowali kompleksowy pakiet działań dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Dla rodziców przygotowano webinaria tematyczne o metodach rozpoznawania pierwszych objawów depresji u dziecka i sposobach walki z nią. Poprowadzi je zespół znakomitych specjalistów z Fundacji oraz partnerów kampanii, firmy In Gremio i Akademia Ja.

Zachęcamy Państwa do udziału w spotkaniach online z ekspertami. Lista dostępnych webinariów znajduje się tutaj.

Dodał*: Anna Borowiec