Udany debiut w Oleśnicy

20-09-2021

W dniu 20 września 2021 r. na Stadionie Miejskim w Oleśnicy odbyła się pierwsza, historyczna edycja, nowych zawodów rozgrywanych w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Dolnego Śląska - Festiwal Sztafet Lekkoatletycznych.

Szkoły rywalizowały w sztafetach 4x100 m, sztafecie szwedzkiej (100, 200, 300, 400 m) oraz sztafecie mieszanej 4x200 m. Dolnośląski SZS ma nadzieję, że większość uczestników zaakceptowała nowe zawody i na stałe wejdą one do  kalendarza imprez. Wyniki tych zawodów zaliczane będą do punktacji szkół w roku szkolnym 2021/2022.

W klasyfikacji ogólnej Festiwalu nasze dziewczęta uplasowały się na bardzo dobrym IV miejscu, a chłopcy na II miejscu.

Wyniki poszczególnych sztafet I LO Legnica:

- chłopcy 4x100 metrów – II miejsce (osobny post)

- chłopcy - sztafeta szwedzka  - II miejsce (osobny post)

- dziewczęta 4x100 metrów - IV miejsce: Karolina Demiańczuk - 2b, Lila Rogus - 1b, Kamila Czukiewska - 2c, Nina Bazylczyk - 2b

- dziewczęta - sztafeta szwedzka - IV miejsce: Paulina Kaździoł - 1d, Nikola Kubik - 1b, Klaudia Selmaj - 3cg, Agata Wilhelmi - 1b

- sztafeta mieszana 4x200 metrów - V miejsce: Marcel Dorosz - 3ag, Nina Bazylczyk  - 2b, Jakub  Cyrkot - 3ap, Karolina Jasionowska - 1d.

Opiekunami uczniów byli: pan Krzysztof Waszkiewicz, pan Tomasz Piasecki.

Gratulujemy!

Dodał*: Eliza Laskowska