Pomagamy – kiermasz charytatywny III Bg

27-09-2021

W dniu 27 września 2021 r. w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz słodkości, zorganizowany przez klasę III Bg, z którego dochód został przeznaczony na leczenie chorej na raka Dominiki. Zebraną kwotę organizatorzy akcji wpłacili na konto Fundacji „Siepomaga”.

Inicjatorem zbiórki jest Fundacja „Na Ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, a bohaterką wydarzenia 16-letnia Dominika, która zbiera pieniądze na roczną kurację nierefundowanym lekiem. Dziewczynka przeszła wiele terapii, operację kręgosłupa, przeszczep szpiku. Niestety, teraz cierpi na powikłania, w tym wyniszczającą, ciężką postać przeszczepu przeciwko gospodarzowi (GvHD). Przewlekły odrzut przeszczepu objął śluzówki, wątrobę, jelita, skórę, a nawet oczy. Przeszczep zwalczył białaczkę, ale powikłania prowadzą do inwalidztwa, a nawet śmierci! Lekarze próbowali już wszystkiego. Jedynym ratunkiem jest kosztowna kuracja, która nie jest refundowana. Zostało zebrane już 113 tysięcy złotych, brakuje tylko 2 tysięcy zł do zakończenia akcji.

Organizatorzy dziękują całej społeczności szkolnej za pomoc Dominice!

Dodał*: Mateusz Dyjak