Adapciak 2021

29-09-2021

W dniu 29 września 2021 r. nasze Liceum oraz Uczniowski Klub Sportowy przy I LO w Legnicy zorganizowali w hali OSiR przy ul. Lotniczej w Legnicy wesołą zabawę dla uczniów klas pierwszych pod nazwą Adapciak 2021 Festiwal sportowo - rekreacyjny o zabarwieniu estradowym, czyli integra Pierwszaków. Jest to jedyna, o tak dużym zasięgu, impreza dla młodzieży szkolnej w Legnicy i regionie. Organizatorzy zapewnili wiele ciekawych i innowacyjnych form spędzenia czasu dla młodzieży.

Ponad 160 pierwszoklasistów z naszej szkoły pochodzących z Legnicy oraz okolicznych miejscowości i wsi doskonale bawiło się od godziny 9.00 do 14.00 wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami wychowania fizycznego, pedagogiem szkolnym oraz panią dyrektor. Scenariusz opracowany został wcześniej, a więc należało się trzymać określonego porządku.

O godz. 9.00 nastąpiło otwarcie imprezy przez reprezentantów Parlamentu Uczniowskiego – Daniela Gruczoła i Zofię Augustynowicz. Następnie pani dyrektor Halina Tamioła powitała: „zielonych” - klasę I A z panią Agnieszką Grzywacz, „niebieskich” - klasę I B z panią Anną Fulczyńską, „fioletowych” - klasę I C z panią Justyną Kuszek, „żółtych” – klasę I D z panią Mirosławą Bąkowską, „czerwonych” - klasę I E z panią Anną Kucharczyk. Nazwy wynikały z koloru stroju danego oddziału.

O godz. 9.15 rozpoczęły się prezentacje klas. Był taniec, śpiew, ogłądanie nagranych filmików. Duże wrażenie na uczestnikach zrobił pokaz akrobatyki sportowej w wykonaniu Maksymiliana Maska z III Ag i Natalii Płonki z I E z klubu Aurum Złotoryja.

Następnie przeprowadzony został konkurs pod nazwą „O szkole – spotkanie z tradycją”. Wiedza młodzieży wynikała m.in. z pobytu każdej klasy w  szkolnej Izbie Tradycji. Oprowadzała wówczas uczniów pani dyrektor, dlatego teraz zasiadła w jury wraz z panią pedagog Wiolettą Grosicką oraz Danielem Gruczołem z PU. Każda klasa poradziła sobie znakomicie. Wygrała I A w składzie: Alicja Lisik, Szymon Selwat, Mateusz Wańkowicz. Za konkurs przewidziano dyplomy.

Najwięcej aplauzu wzbudziły jednak „Wyścigi tytanów” – zmagania sportowe kilkuosobowych grup z klas pierwszych. Bieg z gazetą na piersiach oraz piłką, to tylko niektóre z konkurencji. I miejsce uzyskali humaniści z I B. Za ten konkurs rozdano dyplomy, a także nagrody od sponsorów.

Odbył się również mecz w piłkę nożną między reprezentacją uczniów z klas II i III a klasami I. „Starszacy” wygrali 4:1.

Dużo emocji wywołały rozgrywki w piłkę siatkową według zasady każdy z każdym. I miejsce wśród dziewcząt przypadło w udziale I C, natomiast I miejsce wśród chłopców - I A.

Na koniec pani dyrektor przekazała każdej klasie paczkę z cukierkami oraz podziękowała za wspaniałą atmosferę rywalizacji, ale przede wszystkim zabawy, a młodzież ułożyła napis „I LO LEGNICA” i zatańczyła taniec belgijski.

Warto dodać, że swój wkład w to wielkie przedsięwzięcie mieli także rodzice, którzy upiekli pyszne ciasta. Cenne nagrody rzeczowe w postaci bluz oraz koszulek ufundował OSK 21 oraz Urząd Miasta Legnica. Impreza mogła się odbyć dzięki bezpłatnemu udostępnieniu hali sportowej wraz z całą infrastrukturą przez legnicki OSiR będący jednostką organizacyjną samorządu lokalnego.

Ogromne podziękowania dla pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji za udzieloną pomoc w organizacji imprezy.

Dodał*: Mikołaj Sikorski