Klasy matematyczno-informatyczne uczestniczyły w konferencji

10-06-2021

W dniu 10 czerwca 2021 r. klasy 2ap i 2ag podczas lekcji informatyki wzięły udział w konferencji Digital Youth Forum online.

Inicjatywa ta dotyczy edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu oraz nowych technologii. Wydarzenie organizowane jest z myślą o transmitowaniu go przez szkoły w klasach lub w ramach edukacji zdalnej. Forum organizowane jest od 5 lat i spotyka się co roku z bardzo dobrym odbiorem ze strony młodzieży. Dzięki wysłuchaniu dorosłych ekspertów i rówieśników, którzy kreatywnie wykorzystują internet, uczniowie będą mieli możliwość inspiracji i zdobycia konkretnej wiedzy.  Opiekunem uczniów była pani Anna Borowiec – nauczyciel informatyki i matematyki.

Dodał*: Michał Dyrka