Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Eureka

05-05-2021

Rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkursu Fizyczny „EUREKA”, który odbył się 3 marca 2021 r., a przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.

Celem Konkursu Fizycznego „EUREKA” jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników fizyki poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności. W roku szkolnym 2020/2021 uczestnicy wzięli udział w teście konkursowym przeprowadzonym online poprzez platformę edukacyjną. Młodzież startowała w dwóch kategoriach: „Junior” – uczniowie klas pierwszych; „Żak” – uczniowie klas drugich i trzecich. Komitet Organizacyjny Konkursu poinformował szkołę, że w tegorocznej edycji dyplom za bardzo dobry wynik uzyskało dwóch uczniów:

1. Mateusz Dyjak z klasy I A
  2. Maksymilian Masek z klasy II Ag.

Mateusz Dyjak otrzymał dodatkowo nagrodę książkową za najlepszy wynik w szkole.

Dyplom wyróżnienia w Konkursie przypadł w udziale:

1. Elizie Laskowskiej z klasy I A
  2. Aleksandrowi Szymczykowi z klasy II Ag.

Pozostałych 11 uczniów otrzymało dyplom uznania.
Opiekunem Konkursu w szkole jest pani Mirosława Bąkowska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodał*: Krystian Ćwikliński