Nowy skład Prezydium Parlamentu Uczniowskiego

03-03-2021

W dniu 2 marca 2021 r. odbyły się w naszej szkole zdalne wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego.

Skład Komisji Wyborczej stanowili:

• Julia Giza – III A – dotychczasowa przewodnicząca PU
  • Jan Naklicki - III A – członek.

Uprawnionych do głosowania było 641 uczniów. Liczba uczniów, którym wydano karty do głosowania wyniosła 453, co stanowi 71% frekwencji wyborczej. Liczba głosów ważnych wyniosła 100 %, zaś głosów nieważnych 0%.
Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:
Przewodniczącym Parlamentu Uczniowskiego został Oliwier Korzun z klasy I B, który uzyskał 175 głosów wyborczych.

Zastępcą Przewodniczącego PU będzie Zofia Augustynowicz z klasy II Ep, która zdobyła 127 głosów.

W kategorii Rzecznik Praw Ucznia zwycięską ilość głosów otrzymała Zofia Lech z klasy I C – 220. Nasza pierwszoklasistka skorzystała z przysługującego Jej prawa i wybrała objęcie stanowiska Rzecznika Informacji

Rzecznikiem Praw Ucznia został Daniel Gruczoł z klasy II Cp, który zdobył 124 głosy.

Gratulujemy!

Dodał*: Maksymilian Masek