Dyplom uznania za Tabliczkę Mnożenia

16-02-2021

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day), to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. X edycja akcji ŚDTM 2020 miała miejsce w naszej szkole 2 października.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Wydawnictwo Karty Grabowskiego podsumowało tegoroczny X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku w akcji wzięło udział 5242 szkoły. Nasze Liceum już po raz trzeci wzięło udział w tym przedsięwzięciu i otrzymało dyplom uznania za aktywny udział.

Koordynatorem akcji była pani Anna Borowiec.

Dodał*: Szymon Wojtyczka