08-02-2021

Nasze Liceum po raz kolejny przystąpiło do organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). To największa akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w sieci. DBI wypada we wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały tydzień, tj. od 8 do 12 lutego.

W ramach zgłoszonej inicjatywy zostaną zorganizowane zajęcia nt. bezpieczeństwa w sieci:

- dla klas I i II po szkole podstawowej  - w czasie lekcji informatyki

- dla klas II po gimnazjum i III - na godzinie wychowawczej.

Uczniowie przejdą szkolenie z kreowania swojego wizerunku w sieci. Zachęcamy wszystkich nauczycieli i uczniów do aktywnego udziału. Ze strony organizatorów można pobrać dedykowane tło na Teams/Zoom'a: https://www.saferinternet.pl/pakiety-edukacyjne/materialy-promocyjne.html
Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a partnerami firmy: Facebook Polska, Google Polska, Samsung i Librus. Koordynatorem szkolnym Dnia Bezpiecznego Internetu jest pani Anna Borowiec.

Dodał*: Maksymilian Masek