Maraton Pisania Listów

11-12-2020

W dniu 11.12.2020 r. w godz. od 8.00-15.00 odbył się w naszej szkole (w formie zdalnej) Maraton Pisania Listów Amnesty International. Pisaliśmy na wybranych lekcjach.

Koordynatorkami ze strony młodzieży były uczennice z klasy III B - Gabriela Spes i Natalia Zelek.

Napisaliśmy 691 listów w obronie osób z 10 państw!

Dołączyliśmy do piszących listy https://maraton.amnesty.org.pl/”>

Uczniom pomagali nauczyciele, a szczególnie pani Joanna Piskorska-Gomoliszek, pani Anna Borowiec, pani Elżbieta Czornak i pani Wioletta Grosicka.

Warto wiedzieć, że Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizowani są ludzie na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Podczas Maratonu 2019 r. były pisane listy w sprawie młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane.

Maraton powstał w Polsce w 2001 r. i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie.

Dodał*: Maksymilian Masek