Pierwszoklasiści włączeni do społeczności szkolnej

13-10-2020

13 października 2020 r. – w Dniu Edukacji Narodowej, który łączymy z Dniem Patrona Liceum, odbyła się w auli szkolnej bardzo ważna uroczystość. Było to pasowanie uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej I LO. Po nim miało miejsce ślubowanie.

PASOWANIE

Porządek:
  1. 5 lekcja – klasa I A i I E
  2. 6 lekcja – klasa I C i I D
  3. 7 lekcja – klasa I B (podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej).
Rota ślubowania:
Ślubuję uroczyście wytrwale dążyć do zdobywania wiedzy, dążyć do samorealizacji bez szkody dla innych, odnosić się z szacunkiem do wszystkich członków społeczności szkolnej, przestrzegać prawa i obyczajów Szkoły, dbać o własne życie, zdrowie i higienę, nie używać ani nie posiadać alkoholu, nie palić tytoniu, nie używać narkotyków i innych środków odurzających, dbać o wspólne dobro i porządek w Szkole, przejawiać wysoką kulturę osobistą, całym swym postępowaniem dbać o godność i honor ucznia I Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Legnicy.
Dodał*: Michał Dyrka