„Integra” i „Adapciak” klas pierwszych

02-10-2020

W dniu 2 października 2020 r. nasze Liceum zorganizowało w szkole wesołą zabawę dla uczniów klas pierwszych pod nazwą „Integra” i „Adapciak”. 161 pierwszoklasistów doskonale bawiło się od 4 do 6 godziny lekcyjnej wraz ze swoimi wychowawcami, a także kolegami ze starszych klas według scenariusza opracowanego przez Parlament Uczniowski. Przykładowe gry i zabawy integracyjne to: „Casanova”, „Kto tak jak ja”.

Na piątej lekcji przeprowadzony został krótki konkurs pod nazwą: „Spotkanie z tradycją”. Wiedza młodzieży wynikała z wcześniejszych spotkań pani dyrektor Haliny Tamioły z uczniami każdej kasy pierwszej w auli. W jury zasiadła więc pani dyrektor wraz z panią pedagog Wiolettą Grosicką. Pierwszoklasiści poradzili sobie znakomicie. Pierwsze miejsce w rywalizacji uzyskała klasa I A matematyczno-informatyczna w następującym składzie: Emilia Morawska, Szymon Jaśkiewicz, Mateusz Dyjak. Za konkurs przewidziano dyplomy i pamiątkowe zakładki do książek z logo 75-lecia I LO. Podczas 6 godziny lekcyjnej uczniowie mogli obejrzeć 7-minutowe filmiki każdej klasy, które dały szansę na prezentację możliwości danego oddziału. Na koniec pani dyrektor przekazała każdej klasie paczkę z cukierkami. Warto dodać, że swój wkład w to przedsięwzięcie mieli także rodzice, którzy upiekli pyszne ciasta.

Dodał*: Marcel Dorosz