<b>Uczciliśmy 75 urodziny naszego Liceum</b>

26-09-2020

W dniu 25.09.2020 r. w auli szkolnej odbył się piękny koncert i część oficjalna uroczystości 75-lecia naszego Liceum. Mamy też kolejną książkę na temat I LO „Historie orłów klasy B 1965-1969” – napisaną przez Absolwentów z tych lat (z uwzględnieniem czasów współczesnych).

uczniowie_w_auli

W uroczystości wzięły udział samorządy klasowe, poczet sztandarowy, Parlament Uczniowski i nasi artyści. Scenariusz:
  1. Jubileuszowy koncert w wykonaniu uczniów szkoły pod kierunkiem Krzysztofa Łuckiego.
  2. Przywitanie uczestników uroczystości oraz prowadzenie części oficjalnej - przewodnicząca Parlamentu Uczniowskiego – Julia Giza.
  3. Wprowadzenie pocztu sztandarowego i hymn.
  4. Dyrektor Liceum – krótkie przemówienie, nawiązanie do 75-lecia szkoły.
  5. Wyprowadzenie pocztu sztandarowego.
  6. Pan Andrzej Miernicki – absolwent, wypowiedź na temat tworzenia publikacji przez absolwentów szkoły oraz jej zawartości merytorycznej.
  7. Zakończenie uroczystości.
  8. Podczas koncertu wystąpili: - Martyna Kostrąg - I B - śpiew, klarnet
    - Kaja Rymarczyk - I E - śpiew
    - Emilia Czerwińska - I E - śpiew
    - Daniel Gruczoł - II Cp - śpiew, fortepian
    - Nikola Mosio - III B - śpiew
    - Kelly Harrison - III B - skrzypce
    - Rozalia Woźny - II Ag - wiolonczela
    - Magdalena Pieczkiewicz - I B - wiolonczela
    - Urszula Chalik - I C - fortepian, flet
    - Samuel Zań – fortepian.
    Pomoc techniczna, nagłośnienie i zdjęcia:
    - Marcel Dorosz - II Ag
    - Jakub Mularski - II Ag.
    Młodzież spisała się na medal! Dziękujemy Absolwentom za publikację i uświetnienie swoim przybyciem 75 urodzin szkoły!
Dodał*: Michał Dyrka