Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Eureka

12-06-2020

Konkurs odbył się 11 marca 2020 r., a przeprowadzany  jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i kultury Regionalnej w Warszawie.

Stowarzyszenie prowadzi od wielu lat wraz z renomowanymi warszawskimi uczelniami wyższymi, takimi jak Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana  Wyszyńskiego, współpracę merytoryczną w zakresie organizacji konkursów edukacyjnych. Celem Konkursu Fizycznego „EUREKA” jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników fizyki poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności. W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły startowali w dwóch kategoriach: „Junior” – uczniowie I klas; „Żak” – uczniowie II i III klasy. W Konkursie wzięło udział 22 uczniów z naszej szkoły. Najlepszy wynik w szkole uzyskał Aleksander Szymczyk z I Ag, który otrzymał wyróżnienie za bardzo dobry wynik oraz nagrodę książkową, wynik bardzo dobry w Konkursie uzyskał również Aleksander Pogoda z III A. Dyplomy wyróżnienia w Konkursie uzyskali: Karol Cieślik I Ag, Aleksander Panasiuk I Ag, Dawid Laskowski III A, Iga Selwat III A, Michał Owad I Ap, Miłosz Witkowski I Ap, Hubert Mazur III A, Emilia Kalemba II A, Krzysztof Łukasiewicz III A. Opiekunem uczniów jest pani Mirosława Bąkowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodał*: Michał Dyrka