Global Minecraft Education Challenge

09-06-2020

Miło nam poinformować, że uczniowie z klasy 1ap (matematyczno-informatycznej na podbudowie szkoły podstawowej) stojąc w obliczu zamknięcia szkół, ale także inspirowani do pozostania zmotywowanymi i zaangażowanymi podjęli wyzwanie i biorą udział w Global Minecraft Education Challenge. To wyzwanie do "budowania lepszego świata" z Minecraftem.

[Link do strony]

Wyzwanie to stanowi okazję do wspólnego uczenia się w ramach realizacji projektu, jednocześnie zachęcając uczniów do rozwiązywania trudnych problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem i integracją w Minecraft: Education Edition.

Uczniowie mogą pracować nad swoim projektem przez kilka tygodni, co może stanowić alternatywę dla codziennych zajęć, gdy szkoła jest zamknięta. Wyzwania Minecraft rozpoczynają się od postawienia uczniom wyzwania i zachęcenia ich do zaprojektowania rozwiązań, na przykład: zbudowania futurystycznego samochodu, zaprojektowania zrównoważonej wersji szkoły lub nowego parku dla miasta, zaprojektowania energooszczędnego domu lub odtworzenia sceny z historii lub lokalnej atrakcji. Minecraft: Education Edition oferuje unikalną platformę edukacyjną, na której uczniowie mogą podejmować twórcze wyzwania związane z budowaniem w grze. Uczniowie mogą pracować indywidualnie lub w grupach, korzystając z funkcji gry wieloosobowej.

Opiekę merytoryczną nad projektami sprawują: R. Laskowska – nauczycielka informatyki oraz P. Widziewicz – wychowawca klasy i nauczyciel języka angielskiego

Dodał*: Przemysław Stokłosa