Zabytkowe lustro

13-03-2020

Na parterze przy głównym wejściu do szkoły znajduje się lustro, pochodzące z okresu przedwojennego - prawdopodobnie ma około 100 lat. Stanowiło wyposażenie legnickiego mieszkania. Przez długie lata było zapomniane, rozmontowane na części, które niszczały, jednak udało się przywrócić mu pierwotny blask. Renowacji dokonali uczniowie na zajęciach koła plastycznego, które prowadzi pan Robert Wójcicki.

Lustro pamięta dawnych legniczan, którzy w balowych sukniach i kapeluszach, frakach i cylindrach przeglądali się w nim przed wyjściem na bal do Domu Strzeleckiego. Teraz nasi uczniowie i pracownicy Liceum mogą się w nim przeglądać.

Nad lustrem widnieje sentencja: „Jeżeli szukasz człowieka, który może ci pomóc spójrz w lustro”.

Dodał*: Aleksandra Kozubal