Gala „DOLNOŚLĄSKA #KOMÓRKOMANIA”

08-03-2020

27 lutego 2020 r. we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala podsumowująca projekt Fundacji DKMS „DOLNOŚLĄSKA #KOMÓRKOMANIA”. Misją Fundacji DKMS jest szerzenie idei dawstwa szpiku oraz rejestracja potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych i szpiku. Wszelkie działania mają na celu znalezienie „bliźniaka genetycznego” dla wszystkich chorych na białaczkę i inne nowotwory krwi.

W ramach III edycji akcji „DOLNOŚLĄSKA #KOMÓRKOMANIA” w roku szkolnym 2019/2020 do bazy dołączyło 1051 nowych potencjalnych dawców.

Nasza szkoła została wyróżniona podczas Gali za zorganizowanie Dnia Dawcy Szpiku i Komórek Macierzystych w dniu 20.12.2019 r. Zarejestrowaliśmy wówczas 45 osób, głównie uczniów klas trzecich z naszego Liceum, a kolejnych 16 czeka na dodatkową rejestrację w marcu. W związku z tym otrzymaliśmy „CERTYFIKAT DOLNOŚLĄSKIEJ SZKOŁY Z ŻYCIEM”.

W projekcie szkolnym brało udział 20 wolontariuszek z klasy II C o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną oraz koordynator akcji - pani Agnieszka Nowak, która została wyróżniona tytułem „Pedagoga z życiem”.

Gratulujemy!

Dodał*: Jakub Chomiczewski