Maraton Pisania Listów

16-12-2019

W dniu 10.12.2019 r. w godz. od 8.00-15.00 odbył się w auli naszej szkoły Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Maraton został zgłoszony jako otwarty dla wszystkich i dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.

Wzięło w nim udział ponad 250 uczestników, którzy napisali 313 listów.

Koordynatorkami ze strony młodzieży były uczennice z klasy II B:

• Gabriela Spes
  • Weronika Krystian
  • Natalia Zelek.

Uczniom pomagali nauczyciele: pani Joanna Piskorska-Gomoliszek, pani Wioletta Grosicka, pani Elżbieta Czornak.

Organizatorzy dziękują wszystkim za zaangażowanie się w akcję!

Warto wiedzieć, że Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizowani są ludzie na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Podczas Maratonu 2019 r. były pisane listy w sprawie młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane.

Maraton powstał w Polsce w 2001 r. i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie.

Dodał*: Jakub Chomiczewski