Udział w I Dolnośląskim Forum Wolontariatu

04-12-2019

W dniach 2-3.12.2019 r. w Hotelu Qubus w Legnicy odbyło się I Regionalne Forum Wolontariatu.

Było to pierwsze w Zagłębiu Miedziowym spotkanie wolontariuszy, organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych zaangażowanych w rozwój wolontariatu długoterminowego. Forum było motywacyjnym wydarzeniem z udziałem prelegentów z całej Polski.

Z naszej szkoły w tym wydarzeniu brały udział:

1. Julia Giza – II A
  2. Aleksandra Smużniak – II C
  3. Urszula Taranek – II C.

Obecna była także pani dyrektor Halina Tamioła, pedagog Wioletta Grosicka oraz przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego z panem Krzysztofem Waszkiewiczem.

Wymienione uczennice złożyły wniosek na młodzieżową inicjatywę społeczną/charytatywną w związku z ogłoszonym konkursem „Maraton Dobroci”, organizowanego w ramach kampanii skierowanej do legnickich szkół i organizacji pozarządowych na terenie Legnicy „Uzależnieni od pomagania”.

...

Dodał*: Aleksandra Kozubal