06-12-2019

W dniach 6-8.12.2019 r. odbył się finał akcji Szlachetna Paczka, nazwany przez organizatorów „Weekendem cudów”.

Nasza szkoła, dzięki zaangażowaniu większości klas, po raz kolejny wzięła udział w tej akcji charytatywnej i udzieliła wsparcia w bardzo wymiernej formie.

Dzięki waszej hojności, drodzy uczniowie, zgromadzona została kwota prawie 10 tys. zł!!! Wybranej rodzinie udało się więc zapewnić m.in.: dwa piece akumulacyjne (rodzina mieszka w budynku bez ogrzewania), pralkę i kuchenkę mikrofalową. Oprócz tych, najbardziej kosztownych rzeczy, zakupione zostały też duże ilości żywności o długim terminie przydatności do spożycia, mnóstwo środków czystości, elementy odzieży, buty, pościel, koce, ręczniki, itp. Jako szczególne upominki, rodzina otrzymała też kosmetyki.

Bardzo serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej, która zdecydowała się na udział w tegorocznej akcji! Bez waszej inicjatywy, waszego zrozumienia problemu i zaangażowania, takie przedsięwzięcie nie miałoby szans na powodzenie. Dziękujemy bardzo!

Większość działań nie była widoczna na terenie szkoły, gdyż całością przedsięwzięcia, tj. kontaktami z poszczególnymi klasami, organizacją zakupów, zakupami w supermarketach, kontaktem z wolontariuszem Szlachetnej Paczki, zajmowała się niewielka grupa wolontariuszy naszej szkoły. Przewodziła im uczennica z klasy II C - Martyny Biegun, do której kierujemy szczególne podziękowania i wyrazy uznania za Jej ogromne zaangażowanie.

Dzięki ciężkiej pracy Martyny i jej zespołu opiekunowie akcji z ramienia nauczycieli, pani Beata Stempek (opiekun wolontariatu) i pan Piotr Widziewicz, mogli być spokojni o powodzenie akcji.

id=394

Dodał*: Jan Naklicki