Matematyka w medycynie

17-11-2019

W dniu 5 listopada 2019 r. klasa 2c o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną uczestniczyła w 3-godzinnych warsztatach „Matematyka w medycynie”, prowadzonych przez dr Marię Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uczniowie poznawali tajniki farmakologii, obliczając dawki leków na wybranych przykładach.

Jest to kolejny projekt dla licealistów organizowany w ramach współpracy naszej szkoły z Wydziałem Biotechnologii UWr. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 2c biorą również udział w całorocznym projekcie „Ciekawa biochemia” oraz „Licealiści liczą”. Wszyscy chętni raz w miesiącu wyjeżdżają na sobotnie wykłady z cyklu „Biochemiczne podstawy zdrowia”. Zajęcia odbywają się we Wrocławiu na Kampusie Grunwaldzkim Uniwersytetu Wrocławskiego.

Opiekunem młodzieży i szkolnym koordynatorem zajęć jest pani Agnieszka Nowak – nauczyciel biologii.

Dodał*: Jan Naklicki