Ferie w Zakopanem

13-02-2019

Podczas ferii zimowych uczniowie naszego Liceum mieli już po raz kolejny okazję zwiedzić Kraków oraz Zakopane. 6-dniowa wycieczka obfitowała w wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

W Krakowie uczniowie odwiedzili Galerię Sztuki XIX wieku w Sukiennicach, kościół Mariacki, kościoły oo. Dominikanów i oo. Franciszkanów.

W zimowej stolicy Polski zobaczyli m.in. zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Galerię Władysława Hasiora czy Galerię Sztuki Zakopiańskiej. Wiele radości dostarczył młodzieży widok na panoramę Tatr, który można było podziwiać podczas wycieczki na Gubałówkę. Odwiedzili również Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara. Podczas codziennych zajęć szkolnych mogli porozmawiać z uczniami i zobaczyć ich prace. Zakopane okazało się również bardzo łaskawe, jeśli chodzi o aurę, było biało i słonecznie.

Młodzież wracała pełna wspomnień i wrażeń, już czeka na kolejne ferie.

Opiekunami wycieczki byli: pan Robert Wójcicki, pan Marcin Twardowski.

Zakopane

Dodał*: Andrzej Szczerbiński