Spotkanie z absolwentem, autorem fraszek o Legnicy

05-10-2018

W dniu 3 października 2018 r. klasy I D, I E i II B spotkały się z Dawidem Kutrynem – absolwentem naszej szkoły, który ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na Wydziale Nauk o Sporcie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie obecnie pracuje jako wykładowca.

Aktualnie zajmuje się dysertacją doktorską. Z wykształcenia jest menedżerem sportu i organizacji sportowej, a ponadto prezenterem i konferansjerem. Dotychczas poprowadził blisko 400 imprez - także o charakterze międzynarodowym - o zróżnicowanej tematyce, w językach hiszpańskim i angielskim. Współpracuje z mediami, w tym stacjami telewizyjnymi.

Dawid Kutryn wydał debiutancki tomik pt. „Ćwierć tysiąca fraszek o Legnicy”, w którym zostały wyodrębnione następujące działy: zabytki Legnicy, postaci i osobistości Legnicy, historia dawna i  dawna, moja Legnica.

Spotkanie autorskie z młodym legniczaninem zorganizowało Towarzystwo Miłośników Legnicy „PRO LEGNICA”. Miało ono na celu zachęcenie młodzieży do aktywności oraz rozwijania swoich pasji i umiejętności.

Warto zapoznać się z fraszkami. Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Fraszka „Na Placu Klasztornym”

„Kiedyś dom benedyktynek,
Dziś edukacji niemały wycinek.”

Fraszki o Legnicy

Dodał*: Aleksander Łopusiewicz