KOMA

17-12-2012

15 grudnia 2012 r. w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał Konkursu Matematycznego KOMA. Konkurs ma niespotykaną formę, nie korzysta z wcześniejszej wiedzy, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym.

Dużą trudność stanowi sensowne robienie notatek i posługiwanie się nimi. Wykłady finałowe często dotyczą tego samego zagadnienia dla wszystkich poziomów edukacyjnych, co czyni niezwykle ciekawą analizę publikowanych w Internecie wyników.
W obu etapach uczniowie wysłuchują ok. godzinnego wykładu z matematyki, a następnie przez 60 min. rozwiązują zadania dotyczące tego samego tematu. Mogą korzystać ze zrobionych podczas wykładu notatek. W finałach temat nie jest związany z programem matematyki szkolnej.
Finalistami KOMY na etapie szkolnym zostało 11 uczniów. Laureaci finału, który odbył się we Wrocławiu to uczniowie kl. III A: Krzysztof Stec – 5 miejsce, Wojciech Janczewski – 6 miejsce, Bartosz Krzeczkowski – 11 miejsce. Gratulujemy !
Dodał*: PU