Oliwia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

30-06-2023
. .
Nasza tegoroczna Absolwentka klasy biologiczno-chemicznej - Oliwia Jarosz - uczestniczyła w I edycji Szkoły Letniej „sUMmer School” organizowanej przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi.  

Był to rodzaj obozu naukowego dla 40 laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych oraz najlepszych uczniów klas trzecich i czwartych, którzy uczęszczali do liceów ogólnokształcących na terenie całego kraju i byli zainteresowani studiami medycznymi. Szkołę Letnią prowadzili studenci, doktoranci, a także pracownicy naukowi Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Wybrani licealiści mieli okazję uczestniczyć w wielu warsztatach: z prototypowania, badania moczu, szycia chirurgicznego, gipsowania, cewnikowania, fluorescencji leków, laparoskopii, stomatologii, wykrywania enzymów, zagrożeń biologicznych.  

Oliwia mogła poznać Uniwersytet oraz Łódź, tam chciałaby studiować medycynę. Zobaczyła między innymi Centrum Symulacji Medycznych, Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz zwiedziła Orientarium.  

„sUMmer School” to świetna propozycja i okazja dla uczniów, którzy chcą lepiej poznać UMED i Łódź.  

Zamieścił/a: Anna Borowiec
Menu