Nasze Liceum ponownie w „Capitolu”!

11-03-2023
10 marca  40 miłośników musicalu z klas IIB, IIIB i IIIE oglądało spektakl „Lazarus” w Teatrze Muzycznym  „Capitol” we Wrocławiu.  Po covidowej przerwie wróciliśmy tam, gdzie jeździliśmy przez wiele lat, by móc przeżywać radość, jaką daje obcowanie ze sztuką na najwyższym poziomie. Tak było i tym razem.  

„Lazarus” to piękne i mądre widowisko, ostatnie dzieło Dawida Bowiego, zrealizowane na podstawie powieści science fiction „Człowiek, który spadł na Ziemię” i filmu z 1976 r., w którym ten znakomity artysta zagrał główną rolę. Wrocławski spektakl w reżyserii Jana Klaty to polska prapremiera. Po jego obejrzeniu podpisujemy się pod opiniami znawców, którzy po nowojorskiej premierze w 2015 r. pisali, że jest to „musical porywający, muzycznie głęboki, estetycznie zachwycający, hipnotyzujący”. 

Opiekunami grupy byli: Halina Tamioła, Małgorzata Roszak, Aneta Pąchalska, Tomasz Dziurzyński.                                                                                                                                              

Zamieścił/a: Krzysztof Kowalczyk
Menu