Mapa Akademicka

16-03-2023
.
W dniu 15.03.2023 r. klasy czwarte naszego Liceum spotkały się w auli z przedstawicielami Stowarzyszenia Studentów Marketingu i Zarządzania z Wrocławia.   

W ramach przedsięwzięcia „Mapa Akademicka”, goście przedstawili maturzystom różnorodne aspekty rekrutacji na studia wyższe w naszym regionie. Uzyskaliśmy wiele informacji na tematy formalne, np. dotyczące uczelni, kierunków i specjalizacji oraz samego procesu rekrutacji, ale także wiele porad praktycznych, które na pewno ułatwią życie przyszłym studentom. 

Po wykładzie uczniowie mieli też szansę na zadawanie pytań i rozmowy indywidualne. Każdy mógł porozmawiać o własnej sytuacji oraz dowiedzieć się jak należy poruszać się wśród tak wielu uczelni wyższych. 

Spotkanie okazało się bardzo przydatne, bowiem część maturzystów nie wybrała jeszcze kierunku studiów. Rozmowa z praktykami pozwoliła na zwiększenie świadomości w tym zakresie. Maturzyści wiedzą teraz na co trzeba zwracać większą uwagę, a czemu można poświęcić mniej czasu podczas wyboru uczelni. 

Zamieścił/a: Anna Borowiec
Menu