I LO pięknie pożegnało sezon teatralny

20-06-2023
We wtorek 20 czerwca klasy: 1b, 2b, 2c, 3c, 3e wybrały się do Teatru Dramatycznego w Legnicy, by obejrzeć nowy, niezwykły spektakl. Wodewil „Liegnitz” to jeszcze jedno przedstawienie przypominające historię i kulturę artystyczną naszego miasta.  

Widowisko dobrze obrazuje to, jak ideologia nazistowska brutalnie ingeruje we wszystkie dziedziny życia, także w sztukę, która chce być świadectwem wolności i prawdy. 

Spektakl jest długi, czasem trudny w odbiorze, ale bardzo efektowny w warstwie muzycznej i wizualnej. Sporo w nim z musicalu, operetki i formy typowej dla kabaretu. Ogromne uznanie budzi nie tylko bogaty scenariusz Roberta Urbańskiego i finezyjna reżyseria Łukasza Czuja. Za największy walor tej realizacji uznać trzeba imponujący kunszt wokalny całego zespołu aktorskiego i pełną prezentację całego bogatego warsztatu. 

Przypominamy, że koordynatorem edukacji teatralnej w naszym Liceum jest prof. Tomasz Dziurzyński – nauczyciel języka polskiego. 

Zamieścił/a: Anna Borowiec
Menu