Edukacja teatralna - Car Samozwaniec
W dniu 9 października 2015 r. klasy 1b, 1d, 2b, 3b udały się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy na sztukę „Car Samozwaniec”.
„Sztuka opowiada o niezwykłym epizodzie naszych dziejów, kiedy to w 1605 r. pomogliśmy zdobyć tron carski Dymitrowi Samozwańcowi I, co zakończyło się międzynarodową awanturą i rozlewem krwi.”
Sukcesy sportowe Katarzyny i Natalii
W dniach 2-4.10.2015 r. Katarzyna Kubacka – uczennica klasy humanistycznej II B - brała udział w Strzeleckich Mistrzostwach Polski LOK Seniorów i Juniorów, które odbyły się w Tarnowie.
Rowery górskie - III m MTB  2015
W dniu 3.10.2015 r. w Chojnowie odbył się Finał Dolnośląski Gimnazjady i Licealiady w Kolarstwie Górskim MTB.
Było pięć emocjonujących wyścigów, moc nagród oraz loteria fantowa dla uczestników z głównymi nagrodami - dwoma rowerami górskimi.

Wycieczka II D

04.10.2015

Wycieczka II D
W dniach 01-03.10.2015 r. klasa II D matematyczno-fizyczna z rozszerzoną edukacją architektoniczną przebywała na obozie naukowym w Chocianowie.

Postaw na Rodzinę

03.10.2015

Postaw na Rodzinę
Piotr Wiśniewski – tegoroczny maturzysta z III D - otrzymał podziękowanie za pomoc w Festynie, który zorganizowała Szkoła Podstawowa Nr 19 w Legnicy.
Gratulujemy!
Spotkanie ze Stanisławem Srokowskim
W dniu 2.10.2015 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie klasy 1 b, 2 b oraz 3 b ze Stanisławem Srokowskim - pisarzem, poetą, prozaikiem, tłumaczem, dramaturgiem, krytykiem literackim i publicystą. Temat wykładu to „Wielkość i dramat Polskich Kresów”.
Sztafetowe Biegi Przełajowe
W dniu 30 września 2015 r. dokonaliśmy historycznego wyczynu. Po raz pierwszy wygraliśmy Sztafetowe Biegi Przełajowe w kategorii chłopców.
Współpraca z Politechniką Wrocławską
W dniu 29.09.2015 r. uczniowie klasy 2d matematyczno-fizycznej rozpoczęli cykl spotkań z prof. Jackiem Własakiem w ramach współpracy I LO z Politechniką Wrocławską.
Dzień Patrona Szkoły
W dniu 28 września 2015 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły, który połączony był ze ślubowaniem i pasowaniem uczniów klas pierwszych.
Nasze szkolne obchody Jubileuszu 70-lecia
W dniu 28.09.2015 r. odbyły się w auli obchody Jubileuszu 70-lecia Liceum. Program artystyczny mogli zobaczyć uczniowie całej szkoły.