Studniówka 2015

11.01.2015

Studniówka 2015
W dniu 10.01.2015 r. o godz. 20.00 rozpoczęła się 100-dniówka tegorocznych maturzystów w Sali Bankietowej przy ul. Kawaleryjskiej w Legnicy. Zdjęcia z balu można oglądać na stronie lca.pl.
Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową
W wyniku podsumowania Regionalnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową 2014, zorganizowanego przez TPD - laureatami zostali następujący uczniowie z klasy I D matematyczno-fizycznej z rozszerzoną edukacją architektoniczną:
1. Aleksandra Podsiedlik
2. Agnieszka Oczeretko
3. Anna Góralska
4. Justyna Niklewicz
5. Mateusz Bajan.
Do przygotowania pracy zachęcił młodzież mgr Robert Wójcicki.
Gratulujemy uczniom i nauczycielowi!
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Olimpiady Lingwistyki Matematycznej poinformował szkołę, że do etapu okręgowego zakwalifikowani zostali następujący uczniowie z klas o profilu matematyczno-informatycznym:
1. Michał Górniak - I A
2. Jan Librowski - II A.
Serdeczne gratulacje!
Świąteczny film klasy ID
Świąteczny teledysk stworzony przez klasę 1D do utworu "Merry Christmas Everyone" Shakin Stevensa.
Chór Cantores Minores Wratislavienses
W dniu 19 grudnia 2014 r. w auli naszego Liceum odbył się koncert w wykonaniu chóru kameralnego Cantores Minores Wratislavienses. Chór został założony przez Edmunda Kajdasza w 1966 r. Obecnie występuje pod kierunkiem dyrygenta Piotra Karpety (1991 r.).

Próbna matura CKE

19.12.2014

Próbna matura CKE
Uczniowie klas maturalnych naszego Liceum przystąpili do matury próbnej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Harmonogram przedstawiał się następująco:
15 grudnia - język polski (poziom podstawowy)
16 grudnia - matematyka (poziom podstawowy)
17 grudnia - język obcy nowożytny (poziom podstawowy)
18 grudnia - wszystkie przedmioty zdawane na poziomie rozszerzonym.
Trzymamy kciuki za dobre wyniki!
Olimpiada Geograficzna
Komitet Okręgowy Olimpiady Geograficznej we Wrocławiu poinformował szkołę, że do zawodów II stopnia (okręgowych) zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1. Klaudia Łakomska z I C
2. Agnieszka Prawda z II A
3. Krzysztof Bałaj z III D.
Opiekunem uczniów jest mgr Waldemar Małek.
Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielowi!
„Anioł w tradycji Świąt Bożego Narodzenia”
Praca przygotowana przez Annę Góralską, Agnieszkę Oczeretko i Mateusza Bajana z klasy I D matematyczno-fizycznej z rozszerzoną edukacją architektoniczną na Konkurs „Anioł w tradycji Świąt Bożego Narodzenia”, który corocznie organizuje MCK.
Olimpiada Języka Angielskiego
Komitet XXXIX Olimpiady Języka Angielskiego poinformował szkołę o zakwalifikowaniu do etapu okręgowego następujących uczniów:
1. Pauliny Białek z III A
2. Konstancji Pyzińskiej z III C
3. Agaty Siwak z III B
4. Szymona Santorowskiego z II C.