Mam Haka Na Raka

14.04.2014

Mam Haka Na Raka

W ramach ogólnopolskiego programu „Mam haka na raka”, klasa I C z I Liceum Ogólnokształcącego kształtowała postawy prozdrowotne wśród młodzieży.

Młodzieżowa Rada Miejska W Legnicy
W dniu 11.04.2014 roku w Urzędzie Miasta Legnicy ukonstytuowała się Młodzieżowa Rada Miejska (MRM). W jej skład wchodzą także trzy uczennice naszej szkoły.
Dolnośląski program stypendialny
Kamila Gołąb – uczennica klasy matematyczno-fizycznej I D uczestniczyła w dniu 10.04.2014 r. w uroczystości, która odbyła się w auli Kolegium Nauczycielskiego we Wrocławiu.
Regionalny Przegląd Zespołów Artystycznych
Paweł Orłowski - uczeń klasy 2 E 10 kwietnia wziął udział w "Regionalnym Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkół im. Janusza Korczaka z Dolnego Śląska" pod hasłem "Galeria Talentów"
Mistrzostwa Legnicy w pływaniu.
W dniu 7 kwietnia 2014 r. odbyły się zawody w pływaniu - Mistrzostwa Legnicy Szkół Ponadgimnazjalnych.
II Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna WWSIS
W dniu 4 kwietnia 2014 r. we Wrocławiu odbyła się II Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej, w której wzięło udział aż 9 uczniów z naszej szkoły, którzy wcześniej zostali zakwalifikowani do tego etapu.

Paryż 2014

03.04.2014

Paryż 2014

Voila Paris !

W ubiegłym tygodniu (30.03 - 4.04.2014 r.) klasa IC i przyjaciele spędzili niezapomniany tydzień w stolicy kraju szampana, serów i wina.

Rekolekcje

31.03.2014

Rekolekcje
W dniach od 31 marca do 2 kwietnia 2014 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Rekolekcjach Wielkopostnych, które odbywały się w Kościele Św. Jana Chrzciciela w Legnicy.
IV Legnicki Konkurs Matematyczny
Już po raz czwarty w murach I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy czołowi matematycy ze szkół gimnazjalnych i podstawówek zawalczyli o zwycięstwo w Legnickim Konkursie Matematycznym.
Spotkanie z absolwentem
W dniu 27 marca i 28 marca odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Spotkanie z Absolwentem”.