Wiwat maj,3 Maj, wiwat Konstytucja
Naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości” tymi oto słowami wielkiego Polaka, świętego Jana Pawła II klasa 2B witała uczniów, nauczycieli oraz dyrekcję szkoły na apelu z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który odbył się 30 kwietnia 2014 roku w murach I LO.
Spotkanie z panią Lidią Geringer de Oedenberg
W dniu 29.04.2014 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie mieszkańców Legnicy z panią Lidią Geringer de Oedenberg - Posłem VI i VII Kadencji Parlamentu Europejskiego (od 2004 r.).

Dzień Ziemi

29.04.2014

Dzień Ziemi
W dniu 29 kwietnia br. odbyła się w naszej szkole akcja zorganizowana przez klasę biologiczno-chemiczną II C, która miała na celu promowanie Światowego Dnia Ziemi.
Podziękowanie - "Paczki dla Ukrainy"
Otrzymaliśmy podziękowanie. Ze swojej strony - dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w akcji!
Międzynarodowa Konferencja Naukowa PWSZ Legnica
W dniu 25 kwietnia 2014 r. klasa europejsko-językowa I E wraz z wychowawczynią mgr Anną Zasławską uczestniczyła w Międzynarodowej Konferencji Naukowej w PWSZ w Legnicy.
Zakończenie Klas Trzecich
W dniu 25 kwietnia 2014 r. odbyła się uroczystość pożegnania klas trzecich. Tę ważną dla całej społeczności szkolnej imprezę poprowadził Przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – Jan Tabor.
XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

W dniu 12 kwietnia 2014 r. we Wrocławiu odbył się etap wojewódzki XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w którym brało udział ponad 130 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego.

Gimnazjaliści gośćmi naszej szkoły
W dniu 19 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy biologiczno-chemicznej I C - wspólnie z zaproszonymi gośćmi z klasy I A Gimnazjum nr 4 im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Legnicy -wzięli udział w „Grze miejskiej – w poszukiwaniu utraconych informacji”, zorganizowanej na terenie I LO przez nauczycielki biblioteki szkolnej.
Polska, Polacy, Dolnoślązacy… 10 lat w UE
„Polska, Polacy, Dolnoślązacy… 10 lat w Unii Europejskiej” – pod takim hasłem 15 kwietnia br., w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu, odbył się wojewódzki konkurs wiedzy o UE pod patronatem Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego - Pana Radosława Mołonia.
Życzenia na Wielkanoc 2014
Wesołego Alleluja!