Konferencja dyrektorów szkół zrzeszonych w TST
W dniach od 12 do 14 grudnia 2013 r. pani dyrektor Halina Tamioła przebywała w Krakowie na konferencji dyrektorów szkół zrzeszonych w Towarzystwie Szkół Twórczych.
Mistrz i Małgorzata
W dniu 14.12.2013 uczniowie 1 Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy wraz z profesorem Tomaszem Dziurzyńskim oraz Panią profesor Aliną Juchniewicz-Nowak udali się do wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol na spektakl pt. :"Mistrz i Małgorzata"
"Anioł i Tradycje Świąt Bożego Narodzenia"
W dniu 13.12.2013 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury został podsumowany Dolnośląski Konkurs Plastyczny „Anioł i Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”.
Olimpiada Geograficzna
W dniu 12.12.2013 r. Komitet Okręgowy Olimpiady Geograficznej we Wrocławiu poinformował szkołę, że do zawodów okręgowych zakwalifikowała się Malwina Sztando z klasy 3 E.
IX spotkanie archeologiczne - „200-setna rocznica bitwy nad kaczawą”.
W dniu 11.12.2013 r. klasy 1 D, I E, II B i III A uczestniczyły w IX Spotkaniach Archeologicznych, które odbyły się w auli naszej szkoły. Tegoroczny temat to „200-setna rocznica bitwy nad Kaczawą”.
IX Konkurs Matematyczny KOMA
W dniu 09.12.2013 r. otrzymaliśmy informację, że do finału IX Konkursu Matematycznego KOMA zakwalifikowało się siedmiu uczniów z naszej szkoły:
"Zabijanie Gomułki"
W dniu 05.12.2013 r. uczniowie z klasy I B, II B, II E i III B udali się do legnickiego Teatru im. H. Modrzejewskiej na spektakl „Zabijanie Gomułki”.

Kiermasz Ciast

06.12.2013

Kiermasz Ciast
W dniu 6 grudnia klasa I A matematyczno-informatyczna zorganizowała w szkole kiermasz ciast. Zebrana kwota ma już swoje przeznaczenie. Akcja miała cel charytatywny.

Mikołajki

06.12.2013

Mikołajki
Już od 7.00 przed budynkiem naszego Liceum czekały Mikołaje z koszami pełnymi cukierków.
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
W dniu 04.12.2013 r. Komitet Okręgowy XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej we Wrocławiu poinformował, że do zawodów II stopnia (okręgowych) zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły: